MIEDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DZIECIĘCEJ

Z okazji Miedzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej w bibliotece odbył się cykl spotkań z dziećmi ze szkoły podstawowej i z przedszkola w Wierzbicy. Dzień obchodzony jest 2 IV, w dniu urodzin Andersena. Co roku inny kraj jest gospodarzem tego dnia. W tym roku patronat sprawowała irlandia. Plakat projektowała Niamh Sharkey, a autorką „Listu do dzieci całego świata” jest Siobhan Parkinson. Tekst listu, tłumaczyła na język polski Katarzyny Ryrych, z którym dzieci się zapoznały.

W trakcie spotkania uczestnicy zapoznali się z wybranymi baśniami Hansa Christiana Andersena, Uczestniczyli również w konkursach dotyczących postaci bajkopisarza i ze znajomaości jego baśni. Spotkania przebiegały w miłej atomsferze.